"Cseperedő csemege"

Városmajori Tagintézmény

2024-06-18

A Nyíregyházi Csemege Szövetkezet marketingprogramja keretében szervezte meg a „Cseperedő csemege” promóciót óvodánkban. Bio szuperédes csemegekukorica vetőmagokat ajándékozott óvodánk gyermekei részére. A program a gyermekeket játékosan tanítja gondoskodásra, valamint megismerteti velük a növénytermesztés alapjait, hiszen a vetőmagokat saját maguk vethetik el otthon vagy az óvoda kertjében. Figyelemmel kísérik majd a növény cseperedését, megtanulják gondozni (öntözni, a gyomokat eltávolítani). Az érést követően nagy örömmel fogyaszthatják el a saját maguk által termesztett bio csemegekukoricát, azonban addig is irányított foglalkozások keretében tanulhatják meg azt, hogy miért fontos, hogy hazai zöldséget és gyümölcsöt fogyasszunk, lehetőség szerint naponta több alkalommal, valamint milyen előnyös élettani hatásai vannak a csemegekukorica fogyasztásának. A Szövetkezet célja a hazai, mint uniós zöldség- és gyümölcs fogyasztásának ösztönzése, az egészséges táplálkozás népszerűsítése, a fenntartható gazdálkodás alapelveinek bemutatása.