"Kerttől az asztalig" bioalmáskert látogatás

Városmajori Tagintézmény

2023-10-06

A Penta Família Szövetkezet „Kerttől az asztalig” gyümölcs marketingprogramjának köszönhetően bioalmáskertben jártunk. A gyermekek különleges élményekkel és ismeretekkel gazdagodtak, megismerhettek több almafajtát, láthatták az almaszedés menetét és az ahhoz használt eszközöket. Megtudhatták, hogy milyen állatok élnek az almáskertben és azt, hogy minél gyakrabban érdemes a kitűnő minőségű hazai almát fogyasztani, mely a fenntartható gazdálkodás figyelembe vételével kerül előállításra. Lehetőségünk volt különféle almafajtákat és bioalmalevet kóstolni, valamint traktor által vontatott szedőkocsin utazva körbejárni az almáskertet, amely különösen nagy élményt jelentett a gyerekek számára. Távozáskor bioalmát és foglalkoztató feladatgyűjteményt kaptunk, ez utóbbi segítségével a gyermekek tudásanyagát bővíthetjük. Megtudtuk azt is, hogy a termőhelyi adottságoknak köszönhetően a magyar zöldség és gyümölcs vitamintartalma kiemelkedő és zamata egyedülálló. A program egyik fő célja a hazai zöldség-gyümölcs fogyasztásának ösztönzése élménypedagógiai módszerek segítségével és a magyar termékek kitűnő minőségének bemutatásával.